Hustá odměna

Tak to je hustý!

„Tak co, jaký bylo vysvědčení,“ ptám se v autě Vichřice, během cesty na Judo. „Na vysvědčení samý jedničky,“ uvažuju dál nahlas, „to by chtělo asi odměnu.“

„Jó odměnu, ale nějakou hustou!“

Slovo „hustý“ je bezpečně nejfrekventovanějším slovem od září, kdy začala chodit do školy. Všechno je hustý. I sezení na záchodě při záchvatu střevní chřipky bylo podle ní hustý, ačkoli fyzikálně to byl pravej opak.

„A jakou odměnu si představuješ?“
„Gel.“
„Gel?“
„Nojo, všichni ve třídě ho maj.“
„A jakej gel?“
„Prdící gel.“
„Co je prosímtě prdící gel?“
„To je takovej hustej gel v kelímku a když do toho strkáš prsty, tak to prdí.“
Notyvole,“ vypadne ze mě.
„Páni,“ a dá si ruku před pusu, „tys řekl tyvole,“ zašeptá úžasem a nahlas dodá, „to se neříká. To řeknu mámě.“

Následujících 5 minut cesty autem probíhá argumentační válka mezi mými (podle mě) logickými důvody a její obhajobou nutnosti vlastnit ten hustej gel. Síla ke konfrontaci mě opustila ve chvíli, kdy připoutaná v sedačce zvedla ruce nad hlavu a začala bez přestání dokola skandovat

„Prdět, prdět, prdět, prdět, prdět, prdět…“

To tak, já půjdu do hračkárny kupovat prdící gel, přemýšlím. To určitě. A co bych jim jako řekl? Ani nevím, jak se to přesně jmenuje. Přece nepůjdu k pokladně a nebudu se ptát na prdící gel. Ta hrůza, kdyby moje šeptem vyslovený přání prodavačka před ostatníma zákazníkama nahlas zopakovala, aby se ubezpečila, že mi rozuměla. Při mý smůle by mě ještě odpověděla něco ve smyslu: „gel na prdění? To musíte vedle do lékárny, tam se zeptejte.“ Ne, koupit tu šílenost nezvládnu v žádným případě.

Ale jinak musím říct, že na omak je ta hmota příjemná, chladivá. Taková tekutější modelína. A světle žlutá barva je veselá. Docela to uklidňuje, jak proplouvá mezi prstama. Skoro antistresová záležitost to je, když si s tím hrajete v dlani.

 

1 komentář u „Hustá odměna

  1. Detlef Deggendorf

    No, napsal jste, jaký je ten gel na omak atd. Ale chybí mi ta vaše zkušenost, zda je opravdu prdící – jak píše vaše Vichřice. Zkoušel jste to také tak, těmi prsty? Díky za odpověď. Přeji hezký den.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *