Archiv rubriky: Koment obecný

Aperol nebo Bitterol

Bitterol, nebo Aperol

Né, jako vůbec nepiju hodně. Ale když máte večer klid, rajčata jsou zalitý a Vichřice řádí v koupelně, něco se do ruky hodí. Něco dobrýho a veselýho.

Třeba Prosecco se Italům povedlo a k nám na zahradu (a mě do ruky), je jak dělaný. A aby pití vína s dírkama nebylo stereotypní, použiju občas kapku Aperolu. Jenže problém! Aperol došel a v celým okolí nikdo nemá. Jen v Lidlu prodávají Bitterol. Co to je? Je to fejk? Nebo je to stejný? Jaký je rozdíl Aperol Bitterol? Trošku jsem popátral.

Srovnání:

Celý příspěvek

Ne-romantika

Zpěv ptáků na jaře je tak nějak super.

I ta cesta ráno autem do práce je hnedle veselejší, když z venku do auta doléhá veselé štěbetání malých opeřenců. Horší je, když při parkování po příjezdu do roboty zjistíte, že vám celou cestu škvíkalo levý přední kolo.

Ogrilovaná lidská hlava

Vlasy rostou každýmu.

A každej si je musí nechat občas ostříhat. Vlastně znám jednoho, kterej si je nestříhal několik let a jen je umejval. Ale ten bude výjimka. My ostatní si musíme vlasy stříhat. Těch, kteří to zvládnou sami, moc nebude. „Autostřih“ (jako že sám sebe, ne v autě 🙂 ) zřejmě většina zkusila, ale nevěřím tomu, že to někdo udělal opakovaně.

Celý příspěvek

Neumím hledat houby

Vzdal jsem hledání hub.

Houby. Na špičce pomyslnýho žebříčku lidový zábavy v ČR bude určitě houbaření. Možná v tom vedeme i v celý Evropě a snad i na světě. Troufám si říct, že to bude výš, než pití piva. … No dobře, tak to možná ne. Celý příspěvek

Recept na domácí výrobu klobásy

Domácí výroba klobás do udírny – recept

Když už je postavená udírna, tak ať je co udit. Na internetu existuje bambilión receptů na klobásy. Zkoušeli jsme jich velký množství a postupně jsme zůstali u jedinýho návodu na klobásy. Podle našich zkušeností nejlepší recept na domácí klobásy, který se nám osvědčil.

Domácí klobásy si vyrábíme sami v malém. Žádná velkovýroba. Stačí na to mlýnek na maso, plnička klobás a lednice.

Domácí klobásy – uzení klobás. Vzhled klobásy na řezu. Foceno krátce po vyuzení.

Celý příspěvek

Zahradní krby s udírnou svépomocí

Udírny a Zahradní krby s udírnou a grilem – návod na postup stavby

Jak jsem ne/vzdal stavbu – krb s udírnou. S kolegou jsme se rozhodli postavit něco, v čem by šlo upravit maso tak nějak stylově. Grill? Bezva nápad. Udírna? Bezva nápad. Nejsme troškaři a tak nás napadlo – co tak oboje najednou? Rozhodnuto!

udirna-gril-krb-uhli

Dále v textu popisuju, co vše jsme potřebovali, kolik nás to celkem stálo, na co si dát pozor a jak dlouho trvala stavba. Snad vám to pomůže v rozhodování.

Celý příspěvek

Proč to vzdát?

Vzdej to. Slýchávám to poměrně často. Ne snad tak od lidí, jako spíš od různých věcí a situací. Občas mi to říká i vlastní hlava. To hlavně v případě nějakýho těžkýho logickýho problému (nenávidím inženýry z Ikea za jejich návody na složení nábytku). Celý příspěvek